ההרצאות שלי

בשאלוני מידע רשמיים, אני תמיד ממלאה במשבצת המקצוע: ‘מרצה’. כי זה המקצוע שלי. זה מה שאני עושה באקדמיה ובבתי מדרש שונים כבר עשרות שנים. אני סופרת וחוקרת וכותבת, ועל כל הדברים האלה – אני מרצה. אוהבת לעמוד מול קהל, להרגיש אותו, לרתק אותו, להצחיק אותו, לרגש, ובעיקר – לתת לו בסוף ההרצאה את התחושה שהוא יצא עם משהו משמעותי שהוא יכול לקחת אל החיים שלו. אני מאמינה שהידע קיים היום בכל מקום, ולכן הרצאה טובה היא הרבה מעבר ללתת ידע.

מוזמנים להכיר את מגוון ההרצאות שלי ולהזמין – לבית, לקהילה, לבית הספר או לחברה שלכם.
מוזמנים להיכנס גם לדף ההרצאות המוקלטות באוצר שלי, ולהתרשם.

מבחר מתוך

אגדות חז"ל

עולמות עשירים ומפתיעים, שמספקים הצצה לעולם אחר, ומצד שני – רלוונטיים כל-כך לכאן ולעכשיו שלנו. אתם צריכים רק לבחור מה מסקרן אתכם: גורל ובחירה, נשיות וזוגיות, מנהיגות, הורות ומשפחה, חינוך והוראה. לחז"ל יש מה להגיד עליהם.

נשים בעולם הדתי

מה מקומן של נשים בעולם הדתי של היום? אילו מודלים של נשים מעוררות השראה יש בעולם היהודי של פעם? איך מחנכים בנות בעידן מורכב כל-כך? ומה היא מערכת היחסים של העולם הדתי עם הפמיניזם? כל אלה ועוד הן שאלות שמטרידות אותי, שאני פועלת בתוכן, ושחשוב לי לדבר עליהן גם אתכן/ם.

שואה וגלידה?

זה נשמע מוזר, אבל זה הסיפור המשפחתי שלנו: סבא שניצל כי התחבא בחנות של גלידה. על הסיפור הזה כתבתי ספר ילדים שהפך לרב מכר בינלאומי, ואשמח לספר לכם על הסיפור המשפחתי ועל תהליכי היצירה

חסידים וסיפורים

מי לא מכיר סיפורים חסידיים? לא במקרה אנחנו מכירים רבים כל-כך מהם. כי בחסידות סיפור הוא לא רק פולקלור, הוא מנוע רב עוצמה להארה ולשינוי. סיפור חסידי טוב הוא כזה ששולח אותנו למסע גילויים. מוזמנים לצאת איתי למסע כזה. לא חייבים סוס ועגלה.

פדגוגיה ומשמעות

אני מאמינה שלמידה היא מפגש שמתרחש, ושתפקידו של המורה הוא לאפשר את המפגש הזה. לאורך השנים התמחיתי במגוון כלי מפגש, שיוצרים למידה אמיתית - כזו שמתרחש בה תהליך, ושמניעה קדימה. מוזמנים לסדנה איתי על שאילת שאלות, על כתיבה ולמידה, על יצירת לב לשיעור, וכלים נוספים.

מי מפחד מכתיבה?

סדנאות הכתיבה שלי לא נועדו להכשיר סופרים. הן נועדו לפתוח את הראש ואת הלב לכתיבה כחויה שמאפשרת לגעת באני, ולגלות מחשבות מתוך העט. לכל מי שאוהב כתיבה ורוצה להנות ממנה, וגם למי שרוצה להפסיק לפחד ממנה.

להזמנת מפגשי סופר דרך סל תרבות:

מוזמנים לצפות בהרצאה קצרה

"תמר תודה! היה מקורי, יצירתי, מרחבים חדשים ורלוונטיים במדרשים מוכרים, מקצועי, רהוט, מובנה, משתף קהל (בזום!), וואוו! גם בשלב ההכנות הקשבת בסבלנות לאפיונים של הקהל הספציפי הזה ובנית בהתאם- בתוכן ובשפה, תודה תודה רבה!"

יוכי נדבצקי
ארגון צהר
"המפגש היה מעורר השראה ממש הילדים חוו חוויה מעצימה. תמר דברה אל הילדים בגובה העיניים ברוגע ובנועם, והם היו מוקסמים. המפגש היה מלווה בתמונות ובחומר וויזואלי שהמחיש היטב את המציאות מאחורי הסיפור. ממליצה בחום".

תמי הסל
מנהלת ספריה
"רציתי להודות לך על ההרצאה המרתקת שההעברת לנו במוצ"ש. כל משתתפי החוג התלהבו גם מהנושא וגם מאופן ההעברת הדברים .כל פרט היה חשוב , הדמויות, התמונות, בחירת המילים , והצלחת ליצור אווירה מיוחדת ולהכניס אותנו לתקופה אחרת בזכות הכשרון שלך" .
סולנז' אופנר
פתח תקווה